יום ש', ח’ בניסן תשע”ח
 
 
 
 
 
 
יעמוד בסימן הולכי רגל ויכלול מסרים לנהגים ולהולכי רגל, בשלושה נושאים: היסח דעת, מהירות והתנהגות הולכי הרגל
עם פתיחת שנת הלימודים, ניתן למצוא באתר "שלום כיתה א", טיפים לריכוך המעבר לבית הספר, פיתוח מיומנויות למידה, משחקים לקטנים ולגדולים, רשימת הציוד שלי לבית הספר ועוד
השבוע הראשון ללימודים המהווה תקופת הסתגלות, הסתיים. גילת מלכאן סטיקלרו - פסיכולוגית קלינית, מייעצת כיצד להמשיך לסייע לילדים המתקשים להסתגל למסגרת חדשה
בעלי משרות בכירות מתחום המדע, טכנולוגיה ומחשבים מרחבי העולם ובהם גם נציגים מניגריה, נפאל,הודו, קניה, וויטנאם ותאילינד הגיעו לביקור בבית הספר.....
ביום שני ,21.11.11 ביקרו בבית הספר נציגים מעירית ירושלים, הם צפו בשיעור עברית ובשיעור חשבון שהתנהלו בעזרת המחשבים הניידים לתלמידים.
23:27 (17/12/12)
בכיתה ב' לא צריך לרכוש את חוברת העבודה בתורה!בשכבות א-ה לא צריך לרכוש את "מחברת החשבון שלי".
על העבודה ניצחה ביד רמה מרב קנטרוביץ ועזרו רבות איריס חבתון, ורד קלדרון, איריס אוחיון, דימטרי לנדרמן,טניה לולקין וסילבי שושני- תודה לכל השותפים.
( תמי אבל, אריק קפלן, ורד קלדרון, שלומי בזק, קטי שלוש, מוטי בוטבול,יפעת זר,איריס חבתון ודלית מסד) וכן להורים שתרמו ברוח לב להגרלת הפרסים ( חיים נבון,טלי גבאי, מירב קנטרוביץ, דימטרי לנדרמן,טלי שרעבי )
תודה לדורון פרנסה, אבא של חן מכיתה ה2 על תרומת המחשבים לבית הספר. אין ספק שהמחשבים ישמשו אותנו היטב.
שהגיעה ביום ראשון 27.1.13 לבית הספר בבוקר "עמוסה" בעוגיות ובסלט פירות שהכינה לכל תלמיד בית הספר תלמידי בית הספר זכו להנות ממטעמי ט"ו בשבט מעשה ידיה.
ביס לכל כיס
יום הניקיון הבינלאומי
טקס חודש תשרי
טקס פתיחת שנת הלימודים
טקס יום הזיכרון ליצחק רבין תשע"ג
תלמידי ו2 בחונכות עם תלמידי כיתה א1 - יצירה בעקבות הסיפור "דירה להשכיר" של לאה גולדברג
טקס הנחת אבן הפינה של המרכז ללימודי סביבה בירושלים של המועצה לישראל יפה
תמונות -לקראת בחירות
הדרכת שיננית כיתות א-ג
תערוכת חנוכיות מחומרים ממוחזרים תשע"ג
טקס חנוכה תשע"ג
בעקבות לאה גולדברג
חנומטיקה אולימפית תשע"ג
יום המעשים הטובים
טקס יום השואה תשעג-שכבת ו
טקס פסח תשעג - שכבת ג
טקס יום הזיכרון תשעג
כנס מקהלות של החינוך המוסיקלי תשעג
ההכנות לטקס יום ירושלים תשעג
יצירה ליום ירושלים
טקס יום ירושלים תשע"ג
שיפור חזות בית הספר
תלמידי מועצת התלמידים דואגים לסביבה יירוקה.
קרא עוד...
לקראת חג חנוכה הקרב ובא נקיים בבית הספר תערוכת חנוכיות ממחוזרות בסימן ערך האדם על סביבתו.את החנוכיות אפשר ליצור יחד או לבד, בזוג או בקבוצה. ניתן ורצוי להשתמש בחומרים מגוונים כיד הדימיון הטובה עליכם. החנוכיות תוצגנה בכניסה לבית הספר החל מיום 25.11.12 הקפידו לציין על החנוכה את שמכם והכיתה.אנו מצפים לחנוכיות יצירתיות ומקוריות.בברכת חג מלא אור,חברי מועצת התלמידים.
קרא עוד...
ביום שישי הגיעה לסיומה מערכת בחירות להנהגת תלמידים. בהובלת המורה סיגי זקן רכזת חינוך חברתי על קיים הליך בחירות מכובד, אותנטי, ומאורגן כהלכה, כל הכבוד והצלחה רבה למועצת התלמידים שנבחרה. החל מהשבוע הקרוב בימי שני בצהרים יתחילו מפגשי מועצת תלמידים. תודה להורים שנטלו חלק ביום הבחירות ועזרו רבות אריק קפלן, יפעת זר, מירב קנטרוביץ.
ביום שישי 9.11.12 תגיע לסיומה מערכת הבחירות הבית ספרית למועצת תלמידים. ביום זה יבחרו תלמידי כתות ג-ו את נציגיהם למועצת תלמידים בית ספרית לשנת תשע"ג. ( תלמידי כתות א-ב ישמשו כצופים ) ההצבעה תערך ברחבת הכניסה לבית הספר בפיקוח יו"ר הנהגת ההורים, הורים מתנדבים ,ומזכירת בית הספר, בין השעות 8.30-10.00 כולכם מוזמנים לחוות הליך דמוקרטי !.
תמונות תלמידי מועצת התלמידים
בחירות למועצת התלמידים תשע"ג
הכיתה הזוכה בתחרות איסוף בקבוקים ופחיות למיחזור לחודש דצמבר היא כיתה - ג1
מועצת התלמידים הצטרפה ליוזמה הברוכה של עירית ירושלים ומנח"י למען חיילי החטיבת הנח"ל. חברי מועצת התלמידים מברכים את כל משפחות בית הספר שתרמו ביד נדיבה למען חיילי צה"ל.יישר כח!
ביום שישי ה-15.3.13 יתקיים שוק "תן קח" בבית הספר. שוק קח-תן הוא שוק שבו מתקיימת החלפה חופשית של חפצים וחגיגה של השפע הקיים סביבנו. הקפידו להביא לשוק חפצים שמישים ותקינים. מועצת התלמידים!
אם אתם מגלים כישרון בשירה, נגינה, ריקוד, קוסמות או כל תחום מעניין אחר יש לכם הזדמנות להציג את יכולותיהם במופע ה"כשרונות הצעירים" של בית ספר מדעי טכנולגי.
מיחזור בקבוקים
יום שני הגדול !!! ביום שני ה-10.6.13 ניהלו חברי מועצת התלמידים בהדרכת המורות סיגי ושושי יום ספורט חוויתי לכל תלמידי בית הספר. פעילות ספורטיבית ומהנה שהתחלקה לשני מחזורים: שכבות ד-ו ושכבות א-ג. כל כיתה עברה מספר תחנות: זריקת כדור למרחק, קפיצה למרחק, קליעה לסל, הבקעת גולים, דחליל, כף כדור, טבעות, משיכת חבל ומצנח. כמו כן, נערכו משחקי גמר בין הכיתות. בסיום הפעילות קבלו התלמידים צמידי השתתפות ביום הספורט הבית ספר . תודה לכל המארגנים ו
כל הכבוד לתלמידי בית הספר שהתאמצו ואספו במשך כל השנה בקבוקים ופחיות למחזור. תהליך בו הפנמנו את "אחריות האדם לסביבתו". תלמידי המועצה דאגו כל שבוע לעבור בין הכיתות לאסוף בקבוקים ולעודד את התלמידים להמשיך ולשמור על הסביבה. בצד התהליך הלימודי יצאנו "מורווחים" כשקבלנו על פי בחירתינו מסך הקרנה לבית הספר. שווה להשקיע!!!!
הורים יקרים לאור החלטת עיריית ירושלים למזג את כל בתי הספר בעיר עד סוף שנת 2014 (ניתן לראות פרסום מלא באתר עיריית ירושלים) , הצעתנו למזג את בית הספר במימון ההורים והעיריה כרגע מוקפאת. יש לציין כי העיריה תמזג רק את כיתות האם בבתי הספר ואם ברצוננו למזג את כל בית הספר (כיתות אנגלית,מדעים...) עלינו לבחון זאת תקציבית , לאחר שנקבל החלטה בנושא. כדי שבית הספר יהיה בסדר עדיפות גבוה אצל מקבלי ההחלטות - אנו מבקשים מכל ההורים לפנות לראש העיר במייל / פקס ולהפעיל לחץ להתקנת המזגנים בבית הספר במהרה. פקס לשכת ר'העיר 02-6296014 או באמצעות אתר עיריית ירושלים שם ישנה אפשרות להעביר פניה לר' העיר. עידכונים נוספים בהמשך. הנהגת ההורים
הורים יקרים, כמיטב המסורת בבית ספרנו , אנו מבקשים לקיים גם השנה את "יום המורה". ביום זה ,אנו ההורים, מבקשים להביע את הערכתנו לצוות החינוכי הנפלא של בית הספר וזאת על ידי החלפתם למשך כשעתיים (בלבד) בפעילות כיתתית , כאשר בזמן זה אנו "מפנקים " המורים בפעילות חווייתית וכן בארוחת בוקר מעשי ידי ההורים. היום יתקיים ביום ו', בתאריך 14/6/13 בין השעות 08:00-09:45. לצורך קיום פעילות יפה זו אנו מבקשים את עזרתכם ההורים וזאת משום שאנו זקוקים להורים מתנדבים בשני מישורים : העברת פעילות בכיתות : הפעילות יכולה להיות כאוות נפשכם : החל מהקראת סיפור ועד שיעור ריקוד או פעילות משימתית כלשהי. (רעיונות יצירתיים יתקבלו בשמחה). העברת פעילות לצוות המורות - פעילות אפשרית בנושא מדיטציה, דמיון מודרך וכו' , אם יש לכם פעילויות שאתם ההורים חושבים שיכולים לעניין את צוות מורים נשמח לשמוע (שוב , מחפשים רעיונות יצירתיים) . . כאמור , אנו מחפשים הורים שמוכנים לקחת חלק בפעילויות אלו. הורה שמעוניין להירתם, אנא שיודיע לנו במייל לכתובת chavaton@wallacom בציון שם ההורה, שם הילד וכיתה, טלפון נייד וסוג הפעילות שמוכן לקחת חלק. אנו מודים לכם ומאחלים לכולנו המשך שנת לימודים כיפית ופורייה. בברכת החינוך , אריק קפלן יו"ר ועד מוסדי
שעת סיום היא פרידה ממה שהיה. גם מבט לעתיד עם לב מלא ציפיה. בשעת סיום אפשר להביט לאחור, לבדוק מה היה מיותר ועל מה כדאי לחזור. שעת סיום היא מן רגע כזה מיוחד, מצב רוח שעולה ויורד, נע מצד לצד. מחד - התרגשות נהדרת, מן "הי" שכזה, ומנגד - מועקה מוזרה הצובטת את החזה. שעת סיום היא זמן של עצירה ובדיקה, כדי להמשיך הלאה צריך לקחת הפסקה. בשעת סיום נושמים, מסכמים, מתרגשים, ומתכוננים להמשך - בכוחות מחודשים.
תודה מקרב לב להורים שהתנדבו ובאו ביום שישי 12.10.12 לבית הספר על מנת לצייר לילדים משחקי רצפה : קטי שלוש, שאול קנטרוביץ, ורד קלדרון, מוטי בוטבול, דמטרי לנדרמן וכמובן לגב' מירב קנטרוביץ שתכננה ונהלה ביד רמה את מלאכת הציור. אלפי תודות! . מלאכת הציור לא תמה ואנו נערוך יום נוסף בשבוע הבא ביום שישי 19.10.12 בשעה 9.00 בבוקר. הורים שיכולים להגיע לזמן קצר להתנדב ולעזור במלאכה, אנא שלחו הודעה למייל של בית הספר. חשוב לנו לתת לתלמידינו סביבת לימודים נעימה, מגוונת ומענינת נוכל לעשות זאת רק בעזרתכם.
ביום שישי 9.11.12 נמשיך בצביעת משחקי הרצפה . אנו קוראים לכם ההורים לתת כתף ולהתנדב לעזרה בצביעה פרויקט הצביעה יתחיל בשעה 9.00. תודה מראש למתנדבים

אנו מחזקים את ידי התלמידים והתלמידות וכל תושבי הדרום. מאחלים שהשקט והשלווה ישובו למקומותינו במהרה.
ילדים והורים יקרים, לקראת חג חנוכה הקרב ובא נקיים בבית הספר תערוכת חנוכיות ממחוזרות בסימן ערך האדם על סביבתו. את החנוכיות אפשר ליצור יחד או לבד, בזוג או בקבוצה. ניתן ורצוי להשתמש בחומרים מגוונים כיד הדימיון הטובה עליכם. החנוכיות תוצגנה בכניסה לבית הספר החל מיום 25.11.12 הקפידו לציין על החנוכה את שמכם והכיתה. אנו מצפים לחנוכיות יצירתיות ומקוריות. בברכת חג מלא אור, חברי מועצת התלמידים.
קרא עוד...
”מטרת החינוך צריכה להיות: אנשים המצטיינים בעצמאות - במחשבה ובמעשה - ועם זאת רואים בשירות למען הכלל את משימת חייהם העיקרית.“ (אלברט איינשטיין) לתאום פגישה אישית עם המנהלת - ניתן להתקשר למזכירות בית הספר : 02-5834225. קישור לאתר עיריית ירושלים לרישום נא ללחוץ כאן....
הורים יקרים, מסורת היא בבית ספרנו לקיים את האולמפידע המתמטית. השנה תתקיים האולמפיידע בסימן חנוכה. רצו"ב הזמנה מצוות המתמטיקה. נשמח על השתתפותכם!
קרא עוד...
אני כותבת אליכם כאימא לשני ילדים בבית ספרנו.בשבוע שעבר, ביום שלישי, אחר הצהריים בזמן האזעקה הייתי בביה"ס, ממתינה לילד שלי שיסיים את השיעור.....
קרא עוד...
הורים יקרים, ביום שישי 7.12.12 תערך מכירת פרחי חורף שגידלנו בבועה האקולוגית בבית הספר. מחיר כל עציץ פורח הוא 4 ש"ח. אנו מזמינים אתכם לרכוש עציצים , הכסף ישמש לפיתוח ושיפור הבועה. בברכה יותם וצוות הגינה.
הורים יקרים שבוע טוב, ביום שלישי 25.12.12 יתארח בבית ספרנו ראש העיר מר ניר ברקת.התלמידים מתבקשים להגיע לבית הספר עד שעה 7.50. נא עזרו לילדכם להגיע בזמן!!! תודה מראש.
מפגש הורה-מורה-תלמיד ביום ראשון ושני 23.12., 24.12 יתקיימו ימי הורים. נא להקפיד להגיע בשעה שנקבעה למפגש הורים. ביום שני בזמן מפגשי הורים מזכירת בית הספר , עליזה תהיה במזכירות על מנת לקבל תשלומי הורים. צוות גינה יערוך לכם ההורים ביקור בבועה האקולוגית של בית הספר ושם תערך מכירת שתילים במחיר מוזל. שבוע טוב, דורית
ביום שלישי 25.12.12 ביקר ראש עירית ירושלים, מר ניר ברקת בבית הספר המדעי טכנולוגי. את פניו של ראש העיר ומשלחתו קיבלה מקהלת בית הספר בשירה, בליווי המורה ריטה. במהלך הסיור ......
קרא עוד...
מרחב כיתתי
מקצועות לימוד
חדשות
דבר המנהלת
שיר השבוע
חוזרים
חיים ברשת- גלישה נבונה
מדע וטכנולוגיה
השפה העברית
כשילד פוגש עיפרון-נושאים לכתיבה
ספרייה
במעגלי השנה
פרשת שבוע
לקראת רישום לכיתה א
צהרון
אומ"ץ בקהילה
מועצת תלמידים
חינוך גופני
ליגת השכונות
אשכולות חשיבה
זהירות בדרכים
כתבו עלינו
מצגות וסרטונים
למידה בשעת חירום
תשע"א
תשע"ב
תשעב
תשעג
תשע"ג
תשע"ד
תשעד
תשעה
תשע"ו
תשע"ז
הבוגרים שלנו
הענן החינוכי