יום ש', ח’ בניסן תשע”ח
 
 
 
 
אנו, בבית הספר המדעי טכנולוגי, עסקנו בכל הכיתות בנושא החשיבות בביטחון בדרכים, והצגנו לילדים את הסיסמא: "החיים שלנו שווים זה"ב- בואו ונשמור עליהם!". כל ילד וילדה התייחסו לכותרת זו וכתבו מספר מילים.
במוצאי-שבת, 4 בנובמבר 1995 , י"ב בחשוון תשנ"ו, הגיע יצחק רבין לכיכר מלכי ישראל בתל-אביב, כדי להשתתף בעצרת המונים בסיסמה "כ ן ל ש ל ו ם – ל א ל א ל י מ ו ת" בתום עצרת חמה ואוהדת, שבה הפגינו המונים את אמונתכם בו ואת אהבתם אליו, נ ו ר ה יצחק רבין בדרכו למכוניתו ונפצע אנושות בידי רוצח יהודי. יצחק רבין נ פ ט ר בבית החולים איכילוב בשעה 23:14, לאחר שכל מאמצי הרופאים להצילו לא הועילו. י ה י ז כ ר ו ב ר ו ך
על פי החלטת הממשלה מיום ‏12 במאי ‏1968, נקבע יום כ"ח באייר כיום חגה הסמלי של ירושלים. יום המסמל את רציפות הקשר ההיסטורי המיוחד לירושלים. בשנת ‏1980 נתקבל בכנסת, במלאת ‏13 שנה לאיחוד העיר, חוק יסוד בדבר מעמדה של ירושלים כבירת ישראל. החוק קבע כי: ירושלים השלמה והמאוחדת היא בירת ישראל ומקום מושבן של רשויות המדינה. כן דובר בו על המקומות הקדושים ועל מחוייבות הממשלה לעשות לפיתוחה ולשגשוגה של העיר.
לחג השבועות לא צויין במקרא תאריך של חודש ויום, "שבעה שבועות תספור לך........
19:58 (12/07/11)
http://cms.education.gov.il/Ed ucationCMS/Units/Owl/Hebrew/AlS ederHayom/HodeshNisan.htm
ביום שני ה' באייר 9.5.11 יום הזיכרון לחללי צה"ל נתייחד עם זכרם של הנופלים במערכות ישראל בטקס בית ספרי שיערך במגרש הספורט. × בשעה 10:45 – יציאה לטקס במגרש האחורי. × בשעה 11:00 – צפירת דומיה לזכרם של הנופלים. × בשעה 11:00- 11:45 – טקס. התלמידים מגיעים בתלבושת בית ספר חולצה לבנה ומכנס כהה, כובע ובקבוק מים. ההורים מוזמנים לקחת חלק עמנו בטקס. יום הלימודים יסתיים בשעה 11:45. הלימודים יתחדשו ביום רביעי ז' באייר תש"ע 11.5.11 על פי המערכת.
קרא עוד...
היום אירחו תלמידי כיתה ב' את גן גילה לפעילות חוויתית בשיעור חינוך גופני. את השיעור הכינה והפעילה המורה שושי הנובר. ילדי הגן קיבלו בסוף הפעילות תעודת השתתפות ב"מסע משותף". ילדי הגן נהנו מאוד מהפעילות ואפילו נשאר להם טעם של עוד.
אני שמחה להודיעכם על פתיחת שלושה שעורי בחירה נוספים לאחר שעות הלימודים : 1. כדורסל בנים ( לכתות ד-ו ) ביום שלישי בין השעות 13.45-15.15 (יתחיל השבוע)2. כדורסל בנות ( לכתות ד-ו ) ביום חמישי בין השעות 13.45-15.15 (יתחיל השבוע)3. רוסית לדוברי רוסית ( לכתות ד-ו) ביום שני בין השעות 13.45-14.30 (יתחיל בחודש דצמבר )יתחיל בחודש דצמבר! )
להורים שלוםאחת מקדימויות בית-הספר השנה היא עידוד הקריאה. התלמידים יתבקשו לקרוא ספרים ואנו נעקוב אחרי קריאתם באמצעות תיקיית מעקב ממוחשבת. כחלק מהתהליך, חשוב לנו להכיר את עמדותיכם בנושא. אנא מלאו את השאלון בהקדם. תודה על שיתוף הפעולה! כנסו לקישור ומלאו את השאלון.
כיתה ו1 שיגררו את כל בית הספר בנושא "לא לאלימות" בחודש לזיכרו של יצחק רבין.
לחיצה על התמונה תגדיל אותה
עלינו להמשיך במשנה מרץ . ההצבעה תסגר ביום א 4.12.11 אנו חייבים לעלות שלב. אנא מכם תתגייסו ותגייסו את כל הקרובים אליכם להצבעה! זכרו כל נקישה קובעת!!! היכנסו לקישור המצורף ובחרו ......
כל הכבוד לתלמידי "מצוינות 2000" ולמורה אלה. לרגל זכיתנו במקום השני המכובד בחידון הווירטואלי במדעים . גאים בכם!!!
תגובות: -1  צפיות: -1
כתיבה יוצרת, קט רגל לבנות, מחול
להורי בית הספר גמר חתימה טובה וחג סוכות שמח, היום אנו יוצאים לחופשה ארוכה יום כפור וחג סוכות. נחזור ללימודים ביום א 23.10.11. במסגרת מאמצינו לתת ביטוי ליכולות האישיות של התלמידים ותחומי הענין שלהם אנו מציעים מגוון שעורי בחירה לאחר שעות הלימודים . אני מצרפת מכתב בנושא ומבקשת שתסכמו עם ילדכם באיזו קבוצה ירצה להשתתף. ההשתתפות בקבוצות אינה חובה ואינה כרוכה בתשלום ( למעט פרויקט מצוינות 2000), אבל על התלמידים חלה חובת התמדה . כולי תקווה ואמונה שילדינו יפיקו תועלת וענין משעורים אלו. בברכת שנה טובה והצלחה מרובה דורית (לרשימת שעורי הבחירה לחצו כאן......)
מבדיקה שערכנו הסתבר שבפסגת זאב ובנווה יעקוב ניתנים חוגים חוויתיים וטיפולייםלילדים עם מגוון צרכים מיוחדים.אנו מצרפים בזאת את רשימת החוגים לשרותכם.במידת הצורך תוכלו להעזר בגב' גאולה חובקין יועצת בית הספר.
שגרירי מפתח הלב לחודש ניסן - נתינה כיתה ו2
הארץ הזאת היא שמחה מהולה בדמעות. היא תפילה חרישית. היא חלום של דורות. היא המיית שורשים שצימחו צמרות. היא שדה של תלתן. היא כמו ילד צוהל. כמו זקן מתפלל. הארץ הזאת היא חמסין וקוצים וחיוך נערות וריחות פרדסים . חורשת התמרים במדבר השומם היא חלום מטורף שפתאום התגשם .

במלאת 45 שנים לאיחוד ירושלים, הנכם מוזמנים לטקס שיתקיים ביום חמישי כ“ה באייר תשע“ב 17.5.2012
שוק תן-קח
מצעד התחפושות
תגובות: -1  צפיות: -1
יום שיא במתמטיקה, בנושא "פאי" נדחה ליום שישי 16.3.12. מחר יתקיים יום לימודים כרגיל.
חג הפורים ממשמש ובא, ההתרגשות היא רבה. כמסורת הבית ספרית, גם השנה נקבל את פני החג באווירה פורימית.
קרא עוד...
עקב מזג האוויר הגשום שפוקד אותנו בימים אלו, החלטנו לדחות את הטיול השנתי שאמור להתקיים ביום א 4.3.12. על המועד החדש תצא הודעה.
פעילות לקראת פורים שמובילה המורה אילנה עם מועצת התלמידים....
קרא עוד...
ביום ראשון 19.2.12 תתקיים בבית הספר פעילות לסיכום הנושא השנתי "שנת תשע"ב בסימן אורח חיים בריא". הפעילות תתקיים אחר הצהריים. לא לשכוח לרשום ביומנים, ההזמנות בדרך.....
כידוע לכם עלינו לשלב חצי הגמר בתוכנית "המרוץ לירוק". החלה ההצבעה לחצי הגמר (לחצו כאן על מנת להיכנס לקישור) ולהצביע. אנא עודדו אנשים נוספים להצביע לבית הספר שלנו. זכרו כל קול משפיע! נותרו רק עוד 5 ימים להצבעה. חייבים להגיע ולהיות בין ה-5 הראשונים!!!!!!!!!!
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
קרא עוד...
ביום שישי 30.12.11 תגיע הגב' מירב קנטרוביץ ( אמא של אביתר מכתה ה ונופר מכתה ב )להמשך צביעת הקיר ליד המנדים.אנו זקוקים בדחיפות להורים שיקדישו מעט מזמנם לעזרה בצביעה. הורים שיכולים לבוא מתבקשים לתת את הסכמתם במייל חוזר .
תודה מקרב לב להורים שתמכו עזרו וארגנו פעילוית בכתות לקראת חג החנוכה. תודה מיוחדת למיכל אואקנין ( אמא של ליאור מכתה ד1 ) על תרומתה ועשיתה המבורכת בטיגון סופגניות לכל תלמידי בית הספר, וכמובן לאמהות שעזרו לה. אין ספק שבזכות שיתוף הפעולה ומעורבותכם הברוכה בחיי בית הספר נצליח להצעיד את בית הספר קדימה ולהגיע להישגים .
מיד לאחר חופשת חנוכה נקיים שעור בחירה נוסף " קט-רגל". השעור מיועד לבנות מכתות ד-ו והוא יתקיים בימי ראשון בין השעות 13.30-14.30. עודדו אות בנותכם להרשם!
ממשיכים להביא בקבוקים ופחיות למיחזור....
לקראת חג החנוכה נעורך תעורכת חנוכיות ממוחזרות.....
תלמידים יקרים: היכנסו לקישור הבא ומלאו את השאלון
תגובות: -1  צפיות: -1
ב-11.11.2011 יוכרזו "7 פלאי תבל החדשים‭."‬ עם קצת מזל, ומיליארדי מצביעים מסביב לעולם, ים המלח שלנו עשוי להיות אחד מהם.
בימים הקרובים נערוך *צילומים בבית הספר לסרט שיעלה לאינטרנט*.קיבלנו מספר פניות מהורים שלא מעונינים שילדם יצטלם -כמובן שנכבד בקשה זו.אני חוזרת ופונה אליכם : הורה *שאינו מאשר* לילדו להצטלם מתבקש להודיע זאת *בהקדם*( עד יום חמישי) במייל חוזר או למחנכת הכתה
בבקשה להזדרז ולהסדיר את תשלומי ההורים לשנת תשע"ב. תלמידי בית הספר יוצאים לטיולים, נהנים מפעילויות סל תרבות ושעורים נוספים ואנו מחויבים לתשלום לספקים. כמו כן עלינו להכין את בית הספר לימי החורף. אנא זכרו שכספי ההורים מיועדים לרווחת התלמידים ! ( ניתן לשלם בתשלומים. )
השבוע ביום שישי יערכו בחירות למועצת תלמידים. כל מועמד מתבקש להכין תעמולה מכובדת וביום שישי בבוקר יערכו הבחירות בהובלת אילנה כהן ( מחנכת ד1 ) ובהשגחת הורים פעילים. נאחל הצלחה לזוכים ,עידוד וגאוה רבה על עצם ההתמודדות לאחרים! אנא עיזרו לילדכם להכין מצע בחירות ותמכו בו על השתתפותו.
הורים ותלמידים יקרים, לשינויים בלוח החופשות תשע"ב לחצו כאן
להורים שלום רב, מצורף לוח האירועים לשנת תשע"ב כפי שנבנה ע"י צוות בית הספר. שימו לב: ייתכנו שינויים עליהם נודיע מבעוד מועד. לטקסים התלמידים מתבקשים להגיע בחולצה לבנה. כולכם מוזמנים להשתתף עימנו באירועים ! גמר חתימה טובה דורית חרוש (לצפייה ברשימת האירועים לחצו כאן...)
יש בעולם הרבה שערים , הפתוחים בפני תושבים ומבקרים: שער הזהב ושער הניצחון, שער הפרחים ושער ציון. שערי תקווה ושעריים. שערי הלב ושערי שמיים. גם אנו מתחילים , פותחים שערים, עם דגדוג בבטן, ובלב פרפרים. נושאים ביד אמתחת תקוות לפתוח שערים של ידע ולבבות. היום הזה , תלמידים יקרים, מתחילים שנה , נכנסים בשערים. באהבה וחיבה ובחום רב בית ספרינו פותח שעריו! בהצלחה
מצעד הספרים תשע"ב
אורח חיים בריא יום שיא
מרחב כיתתי
מקצועות לימוד
חדשות
דבר המנהלת
שיר השבוע
חוזרים
חיים ברשת- גלישה נבונה
מדע וטכנולוגיה
השפה העברית
כשילד פוגש עיפרון-נושאים לכתיבה
ספרייה
במעגלי השנה
פרשת שבוע
לקראת רישום לכיתה א
צהרון
אומ"ץ בקהילה
מועצת תלמידים
חינוך גופני
ליגת השכונות
אשכולות חשיבה
זהירות בדרכים
כתבו עלינו
מצגות וסרטונים
למידה בשעת חירום
תשע"א
תשע"ב
תשעב
תשעג
תשע"ג
תשע"ד
תשעד
תשעה
תשע"ו
תשע"ז
הבוגרים שלנו
הענן החינוכי